Masz pralkę?
Przeczytaj zanim zapłacisz ponad 1000zł!

Według serwisów AGD najczęstszą przyczyną awarii pralki jest uszkodzenie łożysk, które objawia się coraz większym hałasem w czasie prania, a szczególnie wirowania.
Kiedyś zbiorniki pralki były skręcane i wymiany łożysk mógł dokonać każdy serwis, jednak obecnie zbiorniki są zgrzewane i ze względu na skomplikowalność naprawy oraz koszty sprzętu, wymiany łożysk dokonuje się w specjalistycznym serwisie zajmującym się tą tematyką. Każdy dobry serwis AGD współpracuje z serwisem wymiany łożysk, dzięki czemu można zagwarantować długą żywotność pralki. Niestety możemy też trafić na serwis AGD, który z różnych powodów znanych tylko sobie, nie wymienia łożysk w takich zbiornikach i zaleca zakup nowego zbiornika albo zakup pralki, która średnio kosztuje ponad 1000 zł.

Dlaczego warto wymienić łożyska zamiast wymieniać cały zbiornik lub pralkę?

Dobrze przeprowadzona naprawa daje 100% sprawności zbiornika, który nie odbiega jakością od nowego sprzętu, a w przypadku zbiorników z wadami produkcyjnymi (niestety są takie typy), mamy pewność że wada taka została usunięta, co wydłuża czas eksploatacji pralki.

GWARANCJA
Dobry serwis wymiany łożysk taki jak nasz www.wymianalozysk.pl na naprawę udziela 2 letniej gwarancji, czyli tyle samo co na nową pralkę. Różnica jest taka, że zazwyczaj na pralkę nie udziela się gwarancji wynikającej z naturalnego zużycia, a w przypadku regeneracji zbiornika gwarancja obejmuje również naturalne zużycie łożysk w wyniku eksploatacji.
Koszt takiej naprawy jest nieporównywalnie mniejszy niż zakup nowej pralki, a żywotność podobna.

Dlatego zanim umówisz się na wizytę serwisanta, sprawdź czy serwis wymienia łożyska w pralkach ze zbiornikami zgrzewanymi (potocznie nazywanymi “zbiorniki klejone”), a dokładniej czy współpracuje ze specjalistycznym serwisem wymiany łożysk, jeszcze zanim do Ciebie przyjedzie i skasuje kilkadziesiąt złotych za diagnostykę, oznajmiając, że trzeba kupić nową pralkę.