Wymiana łożysk w Whirlpool AWO/C61200

Wymiana łożysk w Whirlpool AWO/C61200

Kolejny zespół piorący pralki marki Whirlpool zregenerowany!

Zespół piorący został dostarczony do naszego warsztatu przez Klienta z Żor, a pochodzi z pralki Whirlpool – numer serwisowy 859230249016.
W zbiorniku były zamontowane łożyska 6203 i 6005.

Nowa wanna kompletna z bębnem do pralki Whirlpool AWO/C 61200 kosztuje ponad 564,39 zł (+ koszt wysyłki), a naprawa wyniosła mniej jak 1/3 tej ceny.

17 komentarzy

 1. Ponieważ sam naprawiam pralki z całą odpowiedzialnością daję piątkę z plusem za wykonanie.
  Malutki prztyczek w nos producentom którzy bez wahania stosują metody poniżej pasa.
  Naprawiony zespół piorący ,to mniej plastiku na śmietniku.

  Odpowiedz
  • Witam proszę mi powiedzieć jaki koszt u pana jest wymiana tego bębna z łozyskami

   Odpowiedz
   • Witam.
    Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika 140 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz ok. 50 zł.
    Jeśli usługa będzie wysyłkowa to koszt pakowania i odesłania zbiornika kurierem wynosi 35 zł.
    Pozdrawiam
    Tomasz Jaworski

    Odpowiedz
 2. Witam
  Bylem zdecydowany na “remont” mojej pralki ale,,,,, lozyska,simmering z gornej polki kosztuja jakies 35 zl,do tego koszt paczki zwrotnej 35 zl ??????? ja za take samo zlecenie zaplacilbym jakies 12 zl

  Odpowiedz
  • Faktycznie za 12 zł można wysłać taki zbiornik, jednak bez opakowania i z gwarancją uszkodzenia.
   Zbiorniki, które opuszczają nasz serwis są pakowane w ok. 30 m folii bąbelkowej (ok. 8 zł), duży karton ze wzmocnionej tektury (12 zł) i wysyłane firmą kurierską z ubezpieczeniem i opcją “Ostrożnie, nie rzucać” (17 zł). Dzięki temu zbiorniki dochodzą do naszych Klientów bez uszkodzeń.

   Odpowiedz
 3. Witam.
  Moja pralka whirpol awd zaczela bardzo glosno huczec podczas wirowania…
  Czy to moga byc lozyska ?
  Podejmie sie pan naprawy ?

  Odpowiedz
  • Witam. Tak, najprawdopodobniej uszkodziły się łożyska. Może to Pani też sprawdzić przy wyłączonej pralce – proszę ręką zakręcić bęben, jak będzie słychać szum to znaczy, że łożyska są do wymiany. Oczywiście możemy je wymienić. Jeśli poda nam Pani na maila dokładny model pralki to oszacujemy wstępnie koszt naprawy.

   Odpowiedz
 4. Witam,
  mam ten model pralki, przy ręcznym poruszaniu bębnem nie słychać łożysk /wcześniej podczas prania chrobot dochodził z lewej strony/, ale gdy zaczynała wirować to coś się w środku tłukło, jakby w wannie latał jakiś element…Dziś padła… mam wrażenie że rozsypało się łożysko, nie wiem czy da się to reanimować ?

  Odpowiedz
  • Witam, diagnostyka w naszym warsztacie jest bezpłatna. Może Pani dostarczyć do nas zbiornik i wtedy sprawdzimy czy rozsypały się łożyska czy może uszkodził się krzyżak. Generalnie jesteśmy w stanie reanimować ten zbiornik 🙂

   Odpowiedz
 5. Dziekuję,
  czy mogłabym dostać wskazówki, jak ten bęben wymontować z pralki ?na co trzeba zwrócić uwagę? zdarzyło mi się już naprawiać auto samodzielnie więc może sobie poradzę…obecnie mam “ścisłe finanse” i obcinam koszty 🙁

  Odpowiedz
 6. Witam. Jaki byłby koszt naprawy (wymiany) wraz z kosztami przesyłki łożysk w pralce Whirlpool AW O/C 61400..?

  Odpowiedz
  • Witam. Wymiana łożysk i spawanie zbiornika wynosi 140 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz do tej pralki ok. 55 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna 35 zł przy przedpłacie na konto lub 40 zł za pobraniem. Także cała naprawa z wysyłką zwrotną wyniesie ok. 230 zł, jeśli pralka nie działała długo na uszkodzonych łożyskach.

   Odpowiedz
 7. Witam.Mam do wymiany łożyska w pralce WHIRPOOL AWO/C61200. Mogę sam dostarczyć zbiornik i go odebrać. Proszę o wycenę naprawy.

  Odpowiedz
  • Jak najbardziej można dostarczyć zbiornik osobiście. Serwis czynny w dni robocze od 9:00 do 17:00. Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, a komplet 2 łożysk FAG i uszczelniacz kosztuje ok. 50 zł. Na całą naprawę udzielamy 2-letniej gwarancji.

   Odpowiedz
 8. Dzień dobry, chciałabym wysłać zbiornik do wymiany łożysk, jak długo potrwa naprawa? I do jakiej miejscowości należy wysłać?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Zbiornik proszę wysłać bezpośrednio na adres warsztatu tj. Wymiana Łożysk ul. Piastów 4, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Czas naprawy średnio wynosi 3 dni robocze i zależy od ilości zleceń. Pozdrawiam

   Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *