Instrukcja demontażu zbiornika Ariston WMD722

Instrukcja demontażu zbiornika Ariston WMD722

UWAGA! Przed przystąpieniem do demontażu zbiornika upewnij się,
że pralka jest odłączona od zasilania sieciowego.
Praca pod napięciem zagraża zdrowiu i życiu.

Niniejszy wpis zawiera wskazówki dotyczące demontażu zbiornika pralki w warunkach domowych. Przystępując do prac należy przestrzegać zasad BHP.
Nasz serwis nie bierze odpowiedzialności za nieumiejętny demontaż części. Użytkownik wykonuje go na własną odpowiedzialność.

1. Najpierw odkręć pokrywę górną pralki.

1

2. Po odkręceniu śrub delikatnie pociągnij pokrywę do tyłu, i odchyl tył do góry aż pokrywa cała zejdzie.

2

3. Wyciągnij szufladę na detergenty. Po otwarciu szuflady należy szufladę podważyć z prawej strony śrubokrętem oraz pociągnąć ją do przodu.

3

4. Odkręć śruby zaznaczone czerwonymi kółkami.

4

5. Odkręć panel przedni i delikatnie go zdemontuj.

5

6. Po zdjęciu panelu odepnij wtyczkę i odłóż panel na bok.

6

7. Odkręć wąż dopływowy oraz znajdującą się nad elektrozaworem śrubę.

7

8. Odepnij przewody z elektrozaworów.

8

9. Odepnij wąż łączący zbiornik na detergenty z wanna i wyciągnij zbiornik.

9

10. Odkręć tylną pokrywę i ściągnij pasek napędowy.

10

11. Odepnij przewody z grzałki oraz silnika.

11

12. Zdemontuj lub przetnij opaski trzymające kable (przy montażu zastosuj opaski zaciskowe).

12

13. Odkręć silnik (klucz 10 ), po zdemontowaniu silnika przechyl pralkę i pod spodem wyciągnij silnik.

13

14. Odkręć 3 śruby betonowego obciążnika górnego i wyciągnij go.

14

15. Przy użyciu śrubokręta zdemontuj hydrostat, ponieważ będzie przeszkadzał przy wyciąganiu zespołu i odepnij kable oraz wężyk.

15

16. Otwórz drzwi pralki, podwadź sprężynę obejmy trzymającej fartuch i ściągamy obejmę.

16

17. Schowaj fartuch do wewnątrz bębna, aby się nie uszkodził.

17

18. Odkręć śrubę z obejmy węża i zdemontuj wąż (uwaga: najprawdopodobniej poleci z niego woda).

18

19. Jeśli nie chcemy porysować wewnętrznej ściany obudowy pralki to możemy między zbiornik a obudowę wsadzić karton, panel, deskę (coś po czym będzie przesuwało się betonowe obciążenie, które jest zamontowane do dolnej części zbiornika).

Jeśli dysponujesz miejscem to najwygodniej będzie położyć pralkę na bok w celu wyciągnięcia zespołu piorącego (pod pralkę podłożyliśmy wykładzinę, aby zabezpieczyć obudowę przed zarysowaniem).

Inny sposobem do wyciągnięcia zespołu piorącego jest użycie wyciągarki w stojącej pralce.

19

20. Amortyzator widoczny na zdjęciu rozłoży się na dwie części podczas wyciągania zbiornika, więc nie ma potrzeby go odkręcania.

Jednak w niektórych pralkach trzeba odkręcić amortyzatory, ponieważ nie rozkładają się.

20

21. Otwórz drzwi pralki.

21

22. Pociągnij lekko zbiornik i wyciągnij sprężyny.

22

23. Teraz wyciągnij cały zbiornik uważając na to, aby nic nie uszkodzić. Następnie odkręć betonowy obciążnik znajdujący się na zbiorniku.

23

24. Odepnij węże znajdujące się na zbiorniku.

24

25. Zdemontuj amortyzatory. Uwaga: warto mazakiem zaznaczyć miejsca, w których były amortyzatory, aby przy składaniu pralki zamontować je w tym samym miejscu.

25

Aby amortyzatory łatwiej wyszły można użyć kombinerek i śrubokręta płaskiego.

25a

26. Na koniec należy odkręcić koło pasowe, aby nie uszkodziło się podczas przesyłki. W razie trudności z odkręceniem lepiej jednak je zostawić niż uszkodzić śrubę.

26

Grzałka może pozostać w zbiorniku.

 

148 komentarzy

 1. Witam, jaka cena wymiany łożysk bębna w pralce Ariston ALDS80

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Usługa wynosi 60 zł, natomiast łożyska są duże, więc 2 łożyska klasy Premium ok. 74 zł i uszczelniacz ok. 30 zł.
   W tym modelu, aby wymienić łożyska nie trzeba demontować całego zbiornika, dlatego aby skorzystać z usługi najlepiej dostarczyć całą pralkę lub znaleźć serwis, który przyjedzie do domu wymienić łożyska.

   Odpowiedz
 2. Dzień dobry
  Mam pralkę AQS73F 09 EU HOPONIT-ARISTON, trzeba wymienić łożyska, jaka będzie cena wymiany.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wyniesie 160 zł, ponieważ zbiornik jest z włókna szklanego. Do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i simmering ok. 50 zł. Przy usłudze wysyłkowej koszt pakowania i odesłania zbiornika wynosi 35 zł. Na całą naprawę udzielamy z paragonem 2 lata gwarancji.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 3. Witam. Posiadam pralkę starą pralkę Ariston AVL 84 i oczywiście łożyska w niej do wymiany. Czy to byłby opłacalny proces czy lepiej zdecydować się na wymianę pralki? Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Przy odbiorze osobistym usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika razem z częściami wyniesie ok. 200-230 zł (w zależności od rozmiaru łożysk i uszczelniacza). Jeśli usługa będzie wysyłkowa to koszt opakowania i wysyłki wyniesie 35 zł. Na całą naprawę udzielamy 2-letniej gwarancji, także decyzję o opłacalności pozostawiam Panu.

   Odpowiedz
 4. Dzień Dobry. Moja pralka ro Ariston AQGMD , diagnoza – prawdopodobnie uszkodzone łożyska. Czy istnieje mozliwośc naprawy jej u Państwa i ile wyniesie szacunkowy koszt? Mówiąc szczerze, wolałby wysłać pralkę w całości – obawiam się, że nie poradzę sobie z demontażem. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Koszt wysyłki całej pralki wyniesie od 80 zł do 150 zł w jedną stronę, ponieważ pralka musi być zapakowana na palecie. Proszę o wiadomość na maila, może polecimy Panu serwis AGD, który z nami współpracuje i zdemontuje zbiornik do wysyłki, wtedy koszt całej naprawy byłby znacznie niższy.

   Odpowiedz
 5. Witam, jaki jest koszt wymiany łożysk (plus ewentualnie uszczelnienia) w pralce ARISTON ARSF 1290

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Pawle. Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł,do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz ok. 50 zł. Przy usłudze wysyłkowej koszt pakowania i odesłania zbiornika wynosi 35 zł. Na całą naprawę udzielamy z paragonem 2 lata gwarancji.
   Pozdrawiam
   Tomasz Jaworski

   Odpowiedz
 6. Witam.Jaki koszt wymiany łożysk w Ariston wmsd 521 i seria kodu 404162705*30815960000 ?

  Odpowiedz
  • Cała naprawa z częściami i wysyłką zwrotną powinna wynieść ok. 230 zł, jeśli nie czekała Pani długo z naprawą.

   Odpowiedz
 7. Trochę pralam na huczacym automacie.Czyli musze wyslac cały ten system piorący?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Tak, proszę zostawić tylko grzałkę i fartuch, zapakować zbiornik i wysłać na adres warszatu w Jastrzębiu Zdroju.

   Odpowiedz
   • a nie lepiej wziac pilke i rozciac , wymienic lozyska , kupic silikon do uszczelnien , lub klej do szyb samochodowych i skleic , skrecic paroma wkretami po obwodzie i po sprawie lozyska z uszczelnieniem 42 zl

    Odpowiedz
    • W warunkach domowych można i tak, bo każdy sam odpowiada za to, czy mu coś zaleje czy nie. Nie każdy musi korzystać z profesjonalnych usług. Tak jak nie każdy z zarysowanym autem jedzie do lakiernika. Niektórzy biorą papier ścierny, farbę (nie zawsze przeznaczoną do samochodów), pędzel i sami malują.
     To już jest indywidualna decyzja, każdy sam podejmuje decyzje i nie każdy chce mieć zrobione “byle było”. Niektórzy chcą, aby praca byłą wykonana profesjonalnie i dlatego usług serwisów.

     Odpowiedz
 8. Witam,
  Proszę o informację,o koszcie naprawy pralki Whirlpool AWO/C 61010. Do wymiany łożyska. Ewentualnie czy jest jakiś zaprzyjaźniony zakład demontujący zespół bębna w Warszawie?
  Numer serwisowy to 859230149010/341144005050

  Odpowiedz
  • Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz kosztuje niecałe 50 zł, przy usłudze wysyłkowej koszt pakowania i odesłania zbiornika wynosi 35 zł. Cała naprawa z wysyłką zwrotną wyniesie u nas ok. 230 zł, jeśli nie zwlekał Pan długo z naprawą i nie będzie w zbiorniku innych uszkodzeń.
   Na szczelność zbiornika i zużycie łożysk udzielamy z paragonem 2-letniej gwarancji.
   Z Warszawy współpracuje z nami pan Robert Święch, który przysyła nam zbiorniki do regeneracji: http://www.serwisagd.waw.pl/
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 9. Witam, Chciałem zapytać o cenę wymiany łożysk do Pralki Ariston WMG602EU (30770120395). Z góry dziękuję i pozdrawiam. Janusz.

  Odpowiedz
  • Panie Januszu usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz kosztuje ok. 50 zł, plus wysyłka zwrotna zbiornika 35 zł. Jeśli pralka nie działa długo na uszkodzonych łożyskach to całą naprawa z wysyłką wyniesie ok. 230 zł. Pozdrawiam Tomasz Jaworski

   Odpowiedz
 10. Dzień dobry. Mam pralkę Ariston Hotpoint WMSG601. Przy wirowaniu była bardzo głośna i słychać jakby ktoś wsadził cegłę do bębna. Niestety żona nic sobie z tego nie zrobiła a dziś mnie poinformowała, że bęben przestał się kręcić. Czy z takimi objawami można do was przesłać?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Być może pękło uszkodzone łożysko albo uszkodził się krzyżak. Najlepiej będzie jak wyśle Pan do nas zbiornik. Wtedy sprawdzimy w jakim jest stanie i jaki będzie całkowity koszt naprawy. Diagnostyka w naszym warsztacie jest bezpłatna.

   Odpowiedz
 11. witam mam pralke whirpool model AWOE8759 jest do wymiany lozysko chcialbym sie dowiedziec czy jak by byla taka mozliwosc przywiezienia do was pralki w celu wymiany lozyska i jaki by byl koszt calkowity takiej naprawy prosze o odpowiedz z gory bardzo dziekuje

  Odpowiedz
  • Witam. Oczywiście można dostarczyć całą pralkę. Koszt demontażu i montażu zbiornika oraz sprawdzenia pralki wynosi 80 zł. Jeśli nie czekał Pan długo z naprawą to cała naprawa z częściami powinna zamknąć się w 300 zł. Czas naprawy ok. 2-3 dni robocze. Z paragonem udzielamy 2 lata gwarancji na wykonaną naprawę. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 12. Mam pralkę ariston avsf 129 ile by kosztowała wymiana łożysk. Czy w tym modelu pralki zbiornik jest rozkręcany czy zgrzewany? Pralka podczas wirowania głośno pracuje. Ile wynosić w tej pralce współczynnik hałasu w Db?

  Odpowiedz
 13. Witam posiadam pralkę Ariston WMD 722 taka jak wyżej na zdjęciach i szumiące łożyska. Jaki byłby koszt wymiany łożysk w w/w pralce i jak to czasowo wychodzi?

  Odpowiedz
  • Witam. Wymiana łożysk i spawanie zbiornika 140 zł, 2 łożyska klasy Premium z firmy FAG i simmering w tym zbiorniku niecałe 50 zł, przy naprawie wysyłkowej pakowanie i wysyłka zwrotna zbiornika wynosi 35 zł. Także całość ok. 230 zł, jeśli pralka nie była długo użytkowana na uszkodzonych łożyskach.

   Odpowiedz
 14. Witam. Jaki bylby koszt wymiany lozysk w pralce hotpoint futura hf8b593 i czy jakbym przywiozl beben w poniedzialek to bylaby szansa na naprawe jeszcze przed swietami?

  Odpowiedz
  • Witam. Cała naprawa wyniesie ok. 200-240 zł (w zależności od rodzaju tworzywa, z jakiego będzie wykonany zbiornik i rozmiaru części). Jeśli dostarczy Pan zbiornik w poniedziałek to na środę powinien być gotowy. Pozdrawiam Tomek

   Odpowiedz
   • Ok.bede w poniedzialek. Mieszkam na polnocy,a jade na poludnie na pare dni,wiec nie ukrywam,ze byloby super gdyby udalo sie do srody to naprawic 🙂 pozdrawiam i do zobaczenia

    Odpowiedz
 15. Witam,
  chciałbym zapytać, jaki byłby koszt naprawy łożysk (głośne wirowanie) pralki Indesit IWE6125?
  Jak długo trwa taka operacja?
  Z góry dziękuję za informację i wiele Szczęścia i Zrowia w Nowym 2017 Roku 🙂
  PS. i oczywiście masy zadowolnych klientów

  Odpowiedz
  • Witam Panie Arku,
   Jeśli pralka nie była długo używana na uszkodzonych łożyskach i dostarczy Pan do naprawy sam zbiornik to usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika z częściami wyniesie ok. 200 zł przy odbiorze osobistym. Przy naprawie wysyłkowej, koszt pakowania i wysyłki zwrotnej wynosi 35 zł. Czas naprawy od otrzymania zbiornika do wysyłki wynosi ok. 3 dni robocze w zależności od ilości zleceń.
   Dziękujemy za życzenia 🙂 Również życzymy Panu w Nowym Roku zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń i oczywiście bezawaryjnie działających sprzętów 🙂

   Odpowiedz
 16. Witam posiadam pralkę WHIRLPOOL AWO/D 5520/P szumiące łożyska. Jaki byłby koszt wymiany łożysk w w/w pralce i jak długo by trwała wymiana.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

  Odpowiedz
  • Witam Panie Robercie.
   Wymiana łożysk z częściami w zbiorniku tej pralki wyniesie ok. 200 zł, jeśli pralka nie była użytkowana długi czas z uszkodzonymi łożyskami. Przy usłudze wysyłkowej, koszt pakowania i wysyłki zwrotnej zbiornika to 35 zł. Może Pan też dostarczyć osobiście całą pralkę, – usługa demontażu i montażu zbiornika wynosi 80 zł.
   Czas naprawy ok. 3 dni roboczych, ale mamy też regenerowane zbiorniki na wymianę. Wtedy przyjeżdża Pan ze swoim zbiornikiem, zostawia go i dostaje Pan naprawiony zbiornik również z gwarancją. Z racji, że okoliczne serwisy na bieżąco wymieniają takie zbiorniki to najlepiej telefonicznie dokonać rezerwacji takiego zbiornika. Koszt regenerowanego zbiornika wynosi 203-223 zł i jest uzależniony od stanu Pana zbiornika (czy są duże luzy czy nie).

   Odpowiedz
 17. Witam, jaki byłby koszt naprawy (wymiany łożyska + ewentualne dodatkowe koszty) zespołu piorącego w pralce SAMSUNG WF0500NXW, podczas wirowania głośno szumi.

  Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

  Odpowiedz
  • Witam. Ze schematu pralki wynika, że zbiornik nie jest zgrzewany. Także każdy serwis jest w stanie w tej pralce wymienić łożyska. Gdyby chciał Pan jednak skorzystać z naszego serwisu to wymiana łożysk w tym zbiorniku wynosi 60 zł, do tego lepsze łożyska i uszczelniacz ok. 50 zł. Przy wysyłce, koszt pakowania i wysyłki kurierskiej 35 zł.Osobiście można dostarczyć całą pralkę – demontaż i montaż zbiornika wynosi 80 zł. Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 18. Ariston Hotpoint WMSG 622.Wszytko zajęłoby maksymalnie godzinę gdyby nie zamocowanie obciążenia sprezynami. Ich demontaż zajął 3h. Ale udało się z czego jestem dumny jako że robiłem to pierwszy raz.

  Odpowiedz
 19. Proszę o szacunkowy koszt i jak długo potrwa wymiana łożyska w Elektrolux EWS 12410W, nr prod 91451810401.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi  140 zł,  do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz kosztuje ok. 50-70 zł (w zależności od rozmiaru części), pakowanie i wysyłka zwrotna 35 zł przy przedpłacie na konto lub 40 zł za pobraniem. Także cała naprawa z wysyłką zwrotną wyniesie ok. 240 zł, jeśli pralka nie działała długo na uszkodzonych łożyskach.

   Odpowiedz
 20. Witam. Moja pralka ariston zaczyna szumieć podczas wirowania i chyba już powonieniem się nią zająć. Dlatego proszę o informację jaki byłby koszt wymiany łożysk w hotpoint arxf129 i długo trwałaby naprawa? Wysyłka ze świętokrzyskiego. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witam. Wymiana łożysk i spawanie zbiornika kosztuje 140 zł, do tego zestaw dwóch łożysk FAG i simmeirng kosztuje ok. 50 zł. Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna 41 zł przy przedpłacie na konto lub 45 zł za pobraniem. Także cała naprawa z wysyłką zwrotną będzie kosztować ok. 240 zł, jeśli pralka dopiero zaczyna szumieć. Czas naprawy od otrzymania zbiornika do wysyłki ok. 3 dni roboczych.

   Odpowiedz
 21. Witam.moja pralka ariston AQ83D29 dosyć głośno wiruje i na pewno są to łożyska jaki by był koszt i czas naprawy ,tylko proszę o dokładną wycenę .

  Odpowiedz
  • Witam Panie Radku. Jak chce Pan dokładną wycenę to prosimy przesłać nam zbiornik do diagnostyki. Po rozcięciu zbiornika i sprawdzeniu w jakim stanie są podzespoły będziemy mogli podać dokładną i ostateczna wycenę. Orientacyjny cennik jest na naszej stronie tj. usługa 140-160 zł, łożyska 50-80zł i wysyłka.

   Odpowiedz
 22. Witam, jaka będzie cena usługi wymiany łożysk w pralce Hotpoint Ariston WMD 922, pralka szumi już od dłuższego czasu.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz
  • Witam. Wymiana łożysk, spawanie zbiornika, 2 łożyska, uszczelniacz i wysyłka wyniosą ok. 240 zł. Natomiast, jeśli rozpadnie się łożysko to do wymiany może dojść tuleja uszczelniająca na krzyżaku. Koszt takiej tulei mosiężnej wraz z wymianą to dodatkowo 40 zł. Diagnostyka jest bezpłatna, a na naprawę udzielamy 2 lata gwarancji.

   Odpowiedz
 23. Witam
  Pralka INDESIT WISL105X jak wygląda koszt wymiany łożysk+uszczelniacz?

  Odpowiedz
  • Witam. Usługa wymiany łożysk z częściami wynosi ok. 200 zł + wysyłka. Na naprawę i zamontowane części udzielamy 2 lata gwarancji z paragonem.

   Odpowiedz
 24. Witam.
  Jaka będzie cena i jaki będzie termin wymiany łożysk i uszczelniacza w pralce AWO C61400 Whirlpool.
  Czy muszę wymontować grzałkę? Jak ja wysłać ze Świdnicy woj. Dolnośląskie?

  Odpowiedz
  • Witam. Cena za wymianę łożysk, 2 łożyska, uszczelniacz i wysyłkę zwrotną wyniesie ok. 240 zł. Jak się Panu uda to proszę wyciągnąć grzałkę, a jak będzie się dobrze trzymać to może zostać. Wysłać można Pocztą Polską lub dowolnym kurierem. Jeśli ma Pan drukarkę to można zamówić kuriera przez stronę https://furgonetka.pl/

   Odpowiedz
 25. Witam !
  Interesuje mnie ile będzie kosztować wymiana łożysk w pralce candy cb 86 t
  Czy trzeba rozcinać bęben czy nie ?
  Dostarczę to osobiście

  Odpowiedz
  • Witam.
   Od kwietnia nie przyjmujemy do naprawy całych pralek, jedynie wymontowane zbiorniki.
   Ze schematu podanej pralki wynika, że zbiornik jest rozkręcany, w związku z tym usługa wymiany łożysk w zbiorniku pralki wyniesie 60 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy premium i uszczelniacz ok. 50 zł.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 26. Witam
  Ile będzie kosztować wymiana łożysk w pralce Hotpoint Ariston AQSF 29U EU

  Odpowiedz
  • Witam.
   Wymiana łożysk i spawanie zbiornika 140 zł, do tego zestaw dwóch łożysk FAG i simmeirng kosztuje ok. 50 zł. Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna 41 zł przy przedpłacie na konto lub 45 zł za pobraniem. Usługa z częściami z wysyłką zwrotną powinna kosztować ok. 240 zł. O dokładnej cenie informujemy po rozcięciu zbiornika. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 27. Witam,
  posiadam pralkę Elektrolux EWS 11254 EEU, ile kosztuje wymiana łozysk ze spawaniem zbiornika?
  Pozdrawiam
  Staszek

  Odpowiedz
  • Witam.
   Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale pytanie najwidoczniej zostało przeoczone.
   Wymiana łożysk ze spawaniem wynosi 140 zł, do tego zestaw 2 łożysk FAG i simmering kosztują ok. 50-60 zł. Jeśli usługa jest wysyłkowa to koszt pakowania i odesłania zbiornika wynosi 29 zł przy przedpłacie lub 35 zł za pobraniem. Aktualne ceny są zawsze w cenniku na stronie. Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 28. Witam,
  nie będę oryginalny i zapytam się Państwa ile kosztowałaby wymiana łożysk w pralce Ariston WMD 843.
  Z góry dziękuję za odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Witam.
   Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika z dodatkiem włókna szklanego wynosi 160 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz do tej pralki ok. 75 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna (Pocztex24 z opcją “Ostrożnie, nie rzucać) wynosi 41 zł przy przedpłacie na konto lub 45 zł za pobraniem.
   Także usługa wymiany łożysk z łożyskami, uszczelniaczem i wysyłką zwrotną wyniesie ok. 275 zł, ale mamy obecnie PROMOCJĘ i osoby, które polubią naszego fanpage i wyślą wiadomość “Proszę o kod rabatowy”, otrzymają w odpowiedzi KOD RABATOWY o wartości 20 zł na naprawę do wykorzystania do 31.08.2017r.

   Odpowiedz
 29. JAKA jest cena wymiany lozyska AWO D5720P WHIRPOOL nr 859295849004

  Odpowiedz
  • Wymiana łożysk i spawanie zbiornika 140 zł, do tego zestaw dwóch łożysk FAG i simmeirng kosztuje niecałe 60 zł. Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem. Usługa z częściami z wysyłką zwrotną powinna kosztować ok. 230 zł. Dokładną wycenę naprawy podajemy po dokonaniu bezpłatnej diagnostyki. Na całą naprawę i zużycie łożysk dajemy 2 lata gwarancji. Pozdrawiamy 🙂

   Odpowiedz
 30. Witam. Jaki koszt wymiany łożysk w Ariston AVL 82 ?

  Odpowiedz
  • Witam.
   Nie naprawialiśmy jeszcze tego zbiornika, więc nie jestem w stanie sprawdzić jakie są tam łożyska. Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, łożyska i uszczelniacz ok. 50-60 zł i wysyłka przy przedpłacie 29 zł (lub 35za pobraniem). Proszę śledzić naszą stronę, bo planujemy dziś uruchomić promocję STAŁEJ CENY i wymiana łożysk z łożyskami, uszczelniaczem i wysyłką przy przedpłacie będzie wynosić 217 zł dla zbiorników z pralek do 7 kg.

   Odpowiedz
 31. Witam.
  Mam problem z pralką ARISTON Hotpoint WMG 722.
  Podczas wirowania zaczyna wydawać głośne odgłosy uderzeń?
  Czy diagnozą może być uszkodzone łożysko, czy możliwy jest inny powód?
  Proszę o przybliżoną kalkulację naprawy tej usterki u Państwa i czas potrzebny na to. Piszę z centralnej Polski, także uwzględnić należy koszty transportu.

  Odpowiedz
  • Witam. Jeżeli słuchać uderzenia to albo rozpadło się już łożysko albo pękł krzyżak.
   Może Pan nagrać telefonem ten odgłos i wysłać na naszego maila. Jeśli nagranie będzie dobrej jakości to odpiszemy co jest powodem. Gdy zdecyduje się nam Pan przysłać zbiornik to diagnostyka jest bezpłatna.
   Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz do tej pralki ok. 50 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem. Czas naprawy ok. 2-3 dni robocze, w zależności od ilości zleceń.
   Pozdrawiam
   Adam Kubek

   Odpowiedz
   • Witam ponownie.
    Mam jeszcze jedno dopytanie:
    Czy przy okazji wymiany łożysk (rozcięcia, otworzenia zbiornika) mogę liczyć na to, że ta wanna z tworzywa sztucznego będzie przez Państwa wymyta? Odchylając kołnierz pralki widzę, że na dnie tej plastikowej misy osadza się ciemny osad chyba z resztek brudnej wody… Jest tam utrudniony dostęp z zewnątrz, a środki do czyszczenia pralki do końca go nie usunęły.
    Oczywiście nie piszę w tym momencie o odkamienianiu.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz
    • Oczywiście, jest możliwość umycia zbiornika. Usługa mycia przedstawia się następująco:
     11 zł – mycie myjką ciśnieniową z odkamienianiem (plus ok.2dni do naprawy)
     16zł- mycie myjką ciśnieniową i wanną ultradzwiękową z odkamienianiem (plus ok.3dni do naprawy).
     Jeśli będzie Pan chciał skorzystać z usługi mycia, proszę na kartce z danymi pralki i danymi do odesłania zbiornika napisać, że chce Pan umyć zbiornik i którą opcję mycia pan wybiera.
     Pozdrawiam

     Odpowiedz
 32. Witam
  Mam pralkę Hotpoint model AQ7D29U(EU)/1B/E PNC:80621098700 bardzo głośno pracuje podczas wirowania, najprawdopodobniej łożyska się kończą gdyż coraz głośniej chodzi.
  Jaki jest koszt wymiany w państwa firmie łożysk ?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, łożyska i uszczelniacz ok. 50 zł i wysyłka przy przedpłacie 29 zł (lub 35 zł za pobraniem).
   Obecnie mamy promocję “Szczęśliwa 7” i stałą cenę 217 zł, która obejmuje usługę wymiany łożysk z łożyskami, uszczelniaczem, polerowaniem tulei i wysyłką przy przedpłacie. Promocja dotyczy zbiorników z pralek do 7 kg.

   Odpowiedz
 33. Witam,
  jaki byłby koszt naprawy pralki Samsung WF0704W7W. Pierze cicho, lecz wiruje strasznie głośno, nawet na 400 obrotach.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Ze schematu pralki wynika, że zbiornik jest skręcany. W takim zbiorniku każdy serwis AGD powinien wymienić w nim łożyska, więc może Pan poszukać serwisu z okolicy zamiast pakować i wysyłać zbiornik. U nas sama usługa wymiany łożysk w takim zbiorniku wynosi 60 zł. Natomiast nie jestem w stanie podać ceny części, ponieważ na schemacie nie jest podany rozmiar łożysk i uszczelniacza (ok. 50-70 zł) plus koszt odesłania zbiornika 29 zł przy przedpłacie lub 35 zł za pobraniem.

   Odpowiedz
 34. Witam, posiadam pralkę ariston aqxl 105, prawdopodobnie padło łożysko ponieważ głośno podczas wirowania chodzi, czy prawdą jest że jest to nie do naprawy w warunkach domowych jeśli tak to jaki jest koszt naprawy u Państwa?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Zbiornik w tej pralce jest zgrzewany, dlatego trzeba go rozciąć, aby wymienić w nim łożyska, a następnie pospawać.
   W naszym serwisie wymiana łożysk i spawanie zbiornika wynosi 140 zł, łożyska i simmering ok. 50 zł i wysyłka przy przedpłacie 29 zł (lub 35 zł za pobraniem).
   Obecnie mamy promocję “Szczęśliwa 7” i stałą cenę 217 zł dla zbiorników z pralek do 7 kg, która zawiera usługę wymiany łożysk z 2 łożyskami, uszczelniaczem, polerowaniem tulei i wysyłką przy przedpłacie.

   Odpowiedz
 35. Dzień Dobry
  Posiadam pralkę ariston awm 129. Łożyska zaczęły w niej”huczeć” pod koniec prania. Ile będzie kosztowała ich wymiana?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Aktualnie do 17.08.br. mamy promocję “Szczęśliwa 7” i stałą cenę 217 zł dla zbiorników z pralek do 7 kg, która zawiera usługę wymiany łożysk, spawania zbiornika, 2 łożyska FAG, simmering, polerowanie tulei i odesłanie zbiornika przy przedpłacie.
   Pozdrawiamy 🙂

   Odpowiedz
 36. Witam ile wymiana lozysk w pralkosuszarce ariston aqgmd 149 pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 160 zł, ponieważ zbiornik jest z dodatkiem włókna szklanego, komplet 2 łożysk i uszczelniacz ok. 70 zł i wysyłka przy przedpłacie 29 zł (lub 35 zł za pobraniem). Razem około 260 zł.

   Odpowiedz
 37. Witam. Jaki jest koszt wymiany lozysk w pralce hotpoit ariston AQS73D 29 EU/B

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Ze schematu pralki wynika, że zbiornik w tej pralce jest z dodatkiem włókna szklanego, dlatego usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wyniesie 160 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz ok. 55 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna (Pocztex24) wynosi 29 zł przy płatności przelewem lub 35 zł za pobraniem. O dokładnej cenie naprawy poinformujemy po dokonaniu bezpłatnej diagnostyki, ponieważ nie mamy w naszej bazie tej pralki, a na schemacie nie jest podany rozmiar części. Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 38. bardzo bym prosil gdyby administator byl tak mily i podal mi jakie numery lozysk przychodza do pralki hotpoint ariston 722b type lb2006trf

  Odpowiedz
  • W pralce Ariston WMD 722B EU były były łożyska 6204 i 6205 oraz uszczelniacz 30x52x8,5/10,5. Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • dzieki wielkie odpowiedz

    Odpowiedz
 39. Witam, jaki jest koszt wymiany łożyska w pralko suszarce Ariston Hotpoint AQD97OF49.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Wymiana łożysk i spawanie zbiornika 160 zł, ponieważ najprawdopodobniej zbiornik jest z dodatkiem włókna szklanego. Do tego części (2 łożyska FAG i uszczelniacz) ok. 70 zł. Jeśli naprawa będzie wysyłkowa to pakowanie i wysyłka zwrotna zbiornika wyniesie 29 zł przy przedpłacie lub 35 zł za pobraniem.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 40. Witam
  Jaki kosz wymiany łożysk wraz z przesyłką w pralce whirlpool AWSE 7200

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Z naszej bazy wynika, że zbiornik w tej pralce jest skręcany. Wymiana łożysk w takim zbiorniku wynosi 60 zł, do tego 2 łożyska klasy premium i uszczelniacz wyniesie niecałe 70 zł. Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna Pocztex24 wynosi 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem. Pozdrawiamy

   Odpowiedz
 41. Witam, jaki jest koszt naprawy Hotpoint-Ariston WMG 922B, prawdopodobnie padło łożysko ponieważ głośno chodzi podczas wirowania.Samo pranie nie jest zbytnio słyszalne. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Pani Jolanto

   Usługa wymiany łożysk i spawania zbiornika wynosi 140 zł, do tego komplet 2 łożysk klasy Premium i uszczelniacz do tej pralki ok. 60 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem. Także wymiana łożysk z wysyłką zwrotną wyniesie ok. 230 zł. O dokładnej cenie naprawy informujemy po dokonaniu diagnozy zbiornika.

   Pozdrawiam
   Diana Świst

   Odpowiedz
   • Dziękuję serdecznie za udzieloną informację, tą telefoniczną również oraz miłej Pani przy telefonie, która udzieliła obszernych i ważnych informacji 🙂 Jutro podjadę i podrzucę sprzęt do naprawy. Pozdrawiam serdecznie.

    Odpowiedz
 42. Dzień dobry, Jaki będzie koszt wymiany łożysk w pralce electrolux EWF1276GDW. Wydaje się ze niestety nie da się tam inaczej wymienić łożyska niż Waszą metodą.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Wymiana łożysk ze spawaniem zbiornika wynosi 140 zł, 2 łożyska firmy FAG i uszczelniacz do tej pralki ok. 55 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem. Także cała naprawa powinna wynieść ok. 230 zł. O dokładnej cenie naprawy informujemy po dokonaniu diagnozy zbiornika.
   Pozdrawiam
   Monika Jaworska

   Odpowiedz
 43. Dzień dobry, jaki będzie koszt naprawy i wysyłki pralki hotpoint ariston BWMD742, objawy wskazują na łożysko tzn głośna praca bębna i jego znaczne luzy.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Wymiana łożysk ze spawaniem zbiornika wynosi 140 zł, 2 łożyska firmy FAG i uszczelniacz do tej pralki ok. 50-60 zł, pakowanie i wysyłka zwrotna 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem. Także cała naprawa powinna wynieść ok. 230 zł. O dokładnej cenie naprawy informujemy po dokonaniu diagnozy zbiornika.
   Pozdrawiam
   Monika Jaworska

   Odpowiedz
 44. Proszę o wznowienie akcji “Szczęśliwa 7” lub wycenę usługi Ariston AQS73D 29

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Pawle. Pragnę zwrócić uwagę, że tydzień temu wprowadziliśmy nową niższą stałą cenę wymiany łożysk tj. 194 zł + wysyłka.
   Naprawa obejmuje usługę wymiany łożysk, spawania zbiornika, polerowanie tulei, 2 łożyska klasy Premium i uszczelniacz.

   Odpowiedz
 45. Witam, pralka Bosch Clasixxx 6 (pralka dziala, beben się kręci ,ale przy wirowaniu ostatnio straszne odglosy zaczely odchodzic, nim została pralka wylaczona to w bebnie pojawil sie dym). Chcialbym zdemontowac beben i zawiezc Panstwu do sprawdzenia, jaki koszt takiej uslugi? Gdyby sie okazalo ze krzyzak jest uszkodzony to jaki orientacyjnie moglby byc koszt naprawy?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry. Diagnostyka w naszym warsztacie jest bezpłatna. Gdyby okazało się, że uszkodzony jest krzyżak to niestety nie będziemy w stanie wykonać naprawy, ponieważ producent jako część zamienną sprzedaje kompletny zespół piorący i nie sprzedaje osobno samych krzyżaków.
   Czasami klientom proponujemy używane krzyżaki w bardzo dobrym stanie, jednakże do Pana pralki takiego nie posiadamy.
   Pozdrawiam
   Monika Jaworska

   Odpowiedz
 46. GORENJE W6503S – podczas wirowania odgłos samolotu, przy kręceniu ręką bębnem z naciskiem wyczuwalny luz na łożysku / kach jakby kulki miału luz. Jaki koszt wymiany łożysk u Państwa?
  PS. Czy można prosić o wskazanie współpracującego serwisu który zdemontował by bęben w razie gdybym sam nie dał rady? Mieszkam w miejscowości Kampinos kod pocztowy 05-085. Pozdrawiam i czekam na info.
  PS. W jakim czasie od dnia wysyłki mogę liczyć na powrót naprawionego bębna?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Norbercie.
   Usługa wymiany dwóch łożysk z simeringiem i polerowaniem tulei wynosi 194 zł. Wysyłka 29zł przy przedpłacie na konto lub w przypadku przesyłki płatnej kurierowi to koszt 35zł.
   Najbliższy serwis jest w Warszawie, ale demontaż zbiornika nie jest trudny. Powyżej ma Pan przykładową instrukcję. Warto podczas demontażu robić zdjęcia, aby ułatwić sobie późniejsze poskładanie pralki i podłączenie kabli.
   Czas naprawy od otrzymania zbiornika wynosi ok. 3 dni roboczych. Naprawiony zbiornik jest odsyłany kurierem Pocztex24.
   Pozdrawiam
   Monika Jaworska

   Odpowiedz
   • Czyli mam rozumieć że w kwocie usługi 194zł są zawarte części zamienne czy też jest to sama usługa i dochodzą koszty części??? Proszę o podanie pełnego kosztu robocizna+części.
    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • Podana cena 194 zł to cena usługi wymiany łożysk wraz z częściami tj. 2 łożyska klasy premium (obecnie montujemy łożyska FAG) oraz uszczelniacz.

     Odpowiedz
 47. Witam posiadamy pralkę Hotpoint Ariston WMD722 od kilku dni podczas wirowania jest głośna. Pralka ma 5 lat. Proszę napisać jakie są koszty naprawy?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Pawle.
   Naprawa wynosi 194 zł. Cena obejmuje usługę wymiany łożysk, spawanie zbiornika, polerowanie tulei na krzyżaku, 2 łożyska klasy premium (obecnie montujemy łożyska FAG) i simmering.
   Przy usłudze wysyłkowej, koszt pakowania i wysyłki zwrotnej (Pocztex24) wynosi 29zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem.
   Pozdrawiam
   Monika Jaworska

   Odpowiedz
   • Dziękuję za szybką odpowiedź, pomimo tego że na Państwa stronie jest opisany cały proces wymontowania z pralki części która generuje hałas, obawiam się jednak że napotkam na problemy podczas demontażu to w najlepszym wypadku, a jeśli coś uszkodzę to w najgorszym. Proszę napisać czy jest również możliwość zamówienia kogoś do zdemontowania części, oraz zamontowania.

    Odpowiedz
    • W menu górnym na naszej stronie, w zakładce “Gdzie demontaż?” może Pan sprawdzić czy w Pana okolicy jest serwis AGD, który z nami współpracuje.

     Odpowiedz
 48. Dzień dobry,
  Chciałbym się dowiedzieć ile kosztowałaby naprawa w pralce Hotpoint-Ariston AQSD 129 Super Silent, bo ostatnio zrobiła się Super Noise

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór Panie Sebastianie.
   Naprawa jest w stałej cenie 194 zł, która zawiera usługę wymiany łożysk ze spawaniem zbiornika, polerowanie tulei uszczelniającej, 2 łożyska klasy premium (obecnie montujemy łożyska FAG) i simmering.
   Przy usłudze wysyłkowej, koszt wysyłki zwrotnej (Pocztex24) wynosi 29zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł płatne kurierowi przy odbiorze.
   Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 49. Dzień Dobry
  Jaki jest koszt wymiany łożysk z uszczelniaczem i przesyłką – dotyczy pralki ELECTROLUX EWS 106410 W.
  pozdrawiam
  Krzysztof

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór Panie Krzysztofie.
   Naprawa jest w stałej cenie 194 zł, która zawiera usługę wymiany łożysk ze spawaniem zbiornika, polerowanie tulei uszczelniającej, 2 łożyska klasy premium (obecnie montujemy łożyska firmy FAG) i simmering.Koszt wysyłki zwrotnej (Pocztex24) wynosi 29zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł za pobraniem.
   Pozdrawiam
   Monika Jaworska

   Odpowiedz
 50. Witam. Interesuje mnie koszt wymiany łożyska wraz z uszczelniaczem+spawanie
  układu piorącego .
  Hotpoint Ariston WMD 722

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Rafale.
   Koszt wymiany łożysk wynosi zgodnie z cennikiem na naszej stronie 194 zł.
   Cena obejmuje wymianę łożysk i spawanie zbiornika, polerowanie tulei na krzyżaku, 2 łożyska firmy FAG i simmering.
   Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna wynosi 29 zł przy przedpłacie na konto (wysyłka pobraniowa + 6 zł)

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 51. Dzień Dobry
  Jaki jest koszt wymiany łożysk z uszczelniaczem i przesyłką w pralce Ariston WMG 722 (wysyłka wymontowanego bębna).
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Dariuszu.
   Koszt wymiany łożysk wynosi zgodnie z cennikiem na naszej stronie 194 zł.
   Cena obejmuje wymianę łożysk i spawanie zbiornika, polerowanie tulei na krzyżaku, 2 łożyska klasy premium i simmering.
   Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna wynosi 29 zł przy przedpłacie na konto (wysyłka za pobraniem + 6 zł)

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 52. Witam, posiadam pralkę Hotpoint Ariston ECOSD 129, która od dłuższego czasu bardzo głośno wiruje. Domyślam się, że to łożysko odpowiedzialne jest za ten hałas i w związku z tym mam pytanie jaki byłby koszt wymiany tegoż łożyska jeśli przywiózłbym całą pralkę? (nie mam niestety możliwości i warunków żeby wymontować sam bęben). Jestem z okolic Jastrzębia-Zdroju także nie byłby to dla mnie problem. Ile czasu zajęłaby cała naprawa?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Leszku.
   Specjalizujemy się w wymianie łożysk w samym zespołach piorących. Z naszych usług korzysta wiele serwisów AGD, dlatego dla klientów chcących skorzystać z kompleksowej usługi naprawy pralki (wraz z demontażem bębna) na naszej stronie jest zakładka “Gdzie demontaż?” http://wymianalozysk.pl/#mapa
   Po wpisaniu Pana miejscowości wyświetlą się serwisy AGD z nami współpracujące, którym może Pan zlecić kompleksową usługę wymiany łożysk z demontażem i montażem bębna pralki.
   W razie pytań proszę o wiadomość lub kontakt telefoniczny.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 53. Ile kosztuje wymiana łożysk w electrolux ewf1276gdw?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Pawle.
   Koszt wymiany łożysk wynosi zgodnie z cennikiem na naszej stronie 194 zł.
   Cena obejmuje wymianę łożysk i spawanie zbiornika, polerowanie tulei na krzyżaku, 2 łożyska i simmering.
   Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna wynosi 29 zł przy przedpłacie na konto (wysyłka za pobraniem + 6 zł)

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 54. Witam,na wtorek umawiam kuriera do wysłania zespołu piorącego Hotpoint-Ariston ARSD129 poszły łożyska dość mocno bo się chyba rozsypały i spadł pasek luzy b.duze.Jaki koszt Państwo przewidują przy takiej awarii?i jakby przesyłka doszła na środę to na kiedy mogę liczyć powrót z serwisu.Bo pralka bardzo potrzebna…?dziekuje za odp.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Krzysztofie.
   Wymiana łożysk wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem wynosi 194 zł. Jeśli łożysko się rozpadło to jest bardzo prawdopodobne, że do wymiany będzie tuleja uszczelniająca na krzyżaku. Koszt nowej tulei mosiężnej wraz z wymianą wynosi 40 zł. Jednak bez rozcięcia zbiornika i sprawdzenia stanu tulei, krzyżaka czy gniazda simmeirngu ciężko podać nam ostateczną cenę. Diagnoza oczywiście jest bezpłatna i robimy wszystko, aby każdy Klient był zadowolony 🙂
   Średnie czas naprawy wynosi 3 dni robocze od otrzymania zbiornika do wysyłki.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 55. Ariston Hotpoint RSPD 824 JA PL jaki koszt wymiany lozysk?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Pani Anno,
   Koszt wymiany łożysk wynosi zgodnie z cennikiem na naszej stronie 194 zł.
   Cena obejmuje wymianę łożysk i spawanie zbiornika, polerowanie tulei na krzyżaku, 2 łożyska i simmering.
   Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna wynosi 29 zł przy przedpłacie na konto (wysyłka za pobraniem + 6 zł).
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 56. witam!
  zakupiłem używaną pralko suszarkę firmy ariston hotpoint wdd 8640 z uszkodzonymi łożyskami, niestety ktos nie umiejętnie wymieniał w niej wcześniej łożyska przy czym uszkodził plastikową obudowę otaczającą bęben w okolicy tego rękawa gumowego , moje pytanie brzmi czy istnieje możliwość wymiany tej obudowy wraz z wymianą łożysk i jaki jest tego koszt ? pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Błażeju.
   Proszę na naszego maila biuro@wymianalozysk.pl wysłać zdjęcia zbiornika: zdjęcie uszkodzenia obudowy przy rękawie gumowym oraz zdjęcie jak naprawa została wykonana (tak abyśmy wiedzieli czy zbiornik był spawany, klejony klejem czy uszczelniony silikonem).
   Używane zbiorniki do regeneracji mamy w innym budynku i musimy sprawdzić czy mamy taką obudowę, ale dzięki przesłanym zdjęciom postaramy się zaproponować najbardziej optymalne rozwiązanie.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 57. Hotpoint-Ariston WMSD 723B EU – Witam, szukam firmy , która ogarnie mi łozysko w Olsztynie, Dywitach – warmińsko-mazurskie – proszę o email: mojawielka@tlen.pl

  Odpowiedz
 58. Dzień dobry, jaki jest koszt wymiany łożyska, i czy jest konieczność wymiany również całego bębna pralki Hotpoint-Ariston model WMF 722 PL?

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór Pani Klaudio,
   Koszt wymiany łożysk wynosi zgodnie z cennikiem na naszej stronie 194 zł.
   Cena obejmuje wymianę łożysk i spawanie zbiornika, polerowanie tulei na krzyżaku, 2 łożyska i simmering. Także nie ma konieczności wymiany całego bębna.
   Przy usłudze wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna wynosi 29 zł przy przedpłacie na konto (wysyłka za pobraniem + 6 zł).
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 59. Witam jaki koszt wymiany łozysk w pralce
  hotpoint ariston wmsd 601 b eu .

  Odpowiedz
  • Dobry wieczór Panie Krzysztofie,
   Usługa wymiany łożysk wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem wynosi 194 zł.
   Jeśli naprawa będzie wysyłkowa to do tej ceny należy doliczyć koszt wysyłki zwrotnej 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł przy wysyłce za pobraniem.

   Po wcześniejszym umówieniu się, wykonujemy również usługę na poczekaniu. Czas naprawy to niecała godzina. W celu rezerwacji terminu naprawy proszę o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura (w dni robocze od 9:00 do 17:00).

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 60. Witam , jaki byłby koszt naprawy pralki aqd970f49 hotpoit auston. Łożyska strasznie hałasują.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Pani Ewo,

   Z tego co widzę to posiada Pani pralko-suszarkę, w związku z tym usługa wymiany łożysk wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem wynosi zgodnie z cennikiem 214 zł.
   Jeśli naprawa będzie wysyłkowa to do tej ceny należy doliczyć koszt wysyłki zwrotnej 29 zł przy przedpłacie na konto lub 35 zł przy wysyłce za pobraniem.

   Możemy też wykonać naprawę na poczekaniu, po umówieniu się na konkretny termin. Czas naprawy to niecała godzina, można u nas zaczekać i napić się kawy 🙂 W celu rezerwacji terminu naprawy proszę o kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura (w dni robocze od 9:00 do 17:00).

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 61. Witam,
  Pacjent to: Samsung F1045AV. Prośba o podanie ceny wymiany łożysk oraz kontaktu do serwisu AGD w Krakowie współpracującego z Wami w celu demontażu zespołu piorącego i przygotowaniu do wysyłki do Was.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Pawle,
   W naszym serwisie koszt wymiany łożysk to 194 zł wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem. Do tego koszt wysyłki zwrotnej 29 zł (lub 35 zł za pobraniem).

   Z Krakowa współpracuje z nami Serwis dużego AGD | http://www.expertagd.pl
   A: ul. Lublańska 34, 31-476 Kraków
   T: 609 649 822
   E: kontakt@expertagd.pl
   W sprawie kosztów i terminu naprawy proszę kontaktować się bezpośrednio z tym Serwisem.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 62. Witam serdecznie.Proszę o podanie kosztu wymiany łożysk bębna w pralce Ariston AVL 105 EU

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Piotrze,
   Usługa wymiany łożysk w zespole piorącym wraz z 2 łożyskami i simmeringiem wynosi 194 zł.
   Można do naprawy osobiście dostarczyć całą pralkę, wtedy do powyższej ceny należy doliczyć 80 zł za demontaż i montaż zbiornika w pralce.

   Po umówieniu się na konkretny termin, naprawa jest możliwa na poczekaniu i trwa ok. 1 godziny przy dostarczeniu samego zbiornika lub 2-3 godzin przy dostarczeniu całej pralki.
   Sam zbiornik można też wysłać do naprawy. Przy naprawie wysyłkowej, pakowanie i wysyłka zwrotna zbiornika kosztuje 29 zł przy przedpłacie (lub 35 zł wysyłka za pobraniem).

   Pozdrawiam 🙂

   Odpowiedz
 63. Ddziękuje bardzo i pozdrawiam .

  Odpowiedz
 64. Witam
  Jaki jest koszt wymiany łożysk w pralce Ariston Hotpoint WMD843.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Dzień dobry.
   Z tego co sprawdzam to WMD843 to pralko-suszarka. Wymiana łożysk z 2 łożyskami i uszczelniaczem w pralko-suszarce wynosi 214 zł.
   Jeśli naprawa będzie wysyłkowa, koszt wysyłki zwrotnej to 29 zł przy przedpłacie za naprawę lub 35 zł przy wysyłce za pobraniem.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 65. Witam, mam uszkodzone łożyska w pralko suszarce Ariston AQD1070D, czy jest możliwość przysłania do Państwa całej pralki na palecie, jaki będzie koszt usługi, czy mogą Państwo wymienić także szczotki w silniku i grzałkę na wszelki wypadek ?

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Niestety nie ma takiej możliwości ze względu na ryzyko uszkodzenia pralki w transporcie i duże koszty.
   Mamy natomiast usługę naprawy na poczekaniu. Wtedy po umówieniu się na konkretny dzień i godzinę możemy na poczekaniu naprawić pralkę. Wymiana łożysk wraz z demontażem i montażem zbiornika oraz sprawdzeniem pralki trwa ok. 3 godzin. Możemy umówić się na naprawę w weekend. Przyjeżdżają do nas klienci z wielu miast m.in. Warszawy, Zielonej Góry, Wrocławia, a nawet Poznania, więc proszę rozważyć taką opcję naprawy.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 66. Witam Pralka Hotpoint Ariston AQSD 129 EU uszkodzony jest krzyzak lozyska prawdopodobnie rowniez wszystko zdemontowane beben rozciety jaki bylby koszt naprawy lacznie z krzyzakiem moze byc uzywany i lozyszkami oraz klejeniem

  Odpowiedz
 67. Witam, posiadam pralkę Indesit model PWSE 6128W, nie znalazłem powyżej żadnego wpisu dotyczącego pralek Indesit, dlatego pozwalam sobie na zadanie pytania: czy Państwo jesteście w stanie naprawić ( wymienić łożyska ) w zespole tej pralki, gdyż od tygodnia jej praca przypomina pędzący skład towarowy.
  Dziękuję i pozdrawiam,
  Darek.

  Odpowiedz
  • Dzień dobry Panie Darku,
   Oczywiście możemy wymienić łożyska w Pana pralce Indesit.
   Wymiana łożysk w zbiorniku wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem wynosi 194 zł.
   Przy naprawie wysyłkowej, koszt wysyłki zwrotnej Pocztą Polską wynosi 29 zł przy płatności przelewem lub 35 zł wysyłka za pobraniem.

   Osobiście można dostarczyć do naprawy całą pralkę. Demontaż i montaż zbiornika w pralce oraz sprawdzenie pralki to dodatkowo 80 zł, więc cała naprawa ok. 274 zł.

   Jeśli ma Pan możliwość przywiezienia zbiornika lub pralki osobiście to po umówieniu się na konkretny dzień i godzinę, wymiana łożysk jest możliwa na poczekaniu. W celu umówienia się na naprawę na poczekaniu proszę o kontakt telefoniczny.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 68. Dziękuję za odpowiedź, z chęcią bym Państwu dowiózł sprzęt lecz dojazd by mnie kosztował więcej niż pralka i naprawa. Muszę się zdoktoryzować i przesłać sam zespół.
  Pozdrawiam,
  Darek

  Odpowiedz
 69. Witam. Jaki jest koszt wymiany łożysk w pralce hotpoit ariston AQS73D 29

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Koszt wymiany łożysk w zbiorniku pralki Ariston AQS73D29 wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem wynosi 194 zł.
   Osobiście może Pan dostarczyć do naprawy całą pralkę, wtedy naprawa z demontażem, montażem zbiornika i sprawdzeniem pralki będzie kosztować 274 zł (czyli 80 zł więcej).

   Jeśli ma Pan możliwość dostarczenia pralki lub zbiornika osobiście to po umówieniu się na konkretny dzień i godzinę, mogę wykonać naprawę na poczekaniu. Aby się zapisać na naprawę na poczekaniu proszę o kontakt telefoniczny.
   W przypadku naprawy wysyłkowej samego zbiornika, możemy zbiornik odesłać Pocztą Polską za 29 zł.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
 70. Witam,
  Jestem na finiszu demontowania, pojawiły się 2 pytania:
  1. pkt 26. Na koniec należy odkręcić koło pasowe, aby nie uszkodziło się podczas przesyłki. Jaki tu jest gwint – czy normalny prawy czy może lewy-trzeba użyć siły a chce być pewny…
  2. Czy demontować fartuch gumowy z bębna – podobnie jak w pkt 16. ściągaliśmy go z obudowy bo nie ma o tym w powyższej instrukcji a w faq jest że demontujemy także fartuch i grzałkę – czy w WDM722 przesyłamy do naprawy razem z kołnierzem ?
  Dzięki

  Odpowiedz
 71. Witam. Jaki jest koszt wymiany łożysk w pralce hotpoit ariston WMF601PL

  Odpowiedz
  • Dzień dobry,
   Koszt wymiany łożysk w zbiorniku pralki Ariston wraz z 2 łożyskami i uszczelniaczem wynosi 194 zł.Zbiornik można wysłać do naprawy lub przywieźć osobiście.
   Osobiście może Pan też dostarczyć do naprawy całą pralkę, wtedy naprawa z demontażem, montażem zbiornika i sprawdzeniem pralki będzie kosztować 274 zł (czyli 80 zł więcej).

   Jeśli ma Pan możliwość dostarczenia pralki lub zbiornika osobiście to po umówieniu się na konkretny dzień i godzinę, mogę wykonać naprawę na poczekaniu. Aby się zapisać na naprawę na poczekaniu proszę o kontakt telefoniczny.
   W przypadku naprawy wysyłkowej samego zbiornika, możemy zbiornik odesłać Pocztą Polską za 29 zł.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz

Przeœlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *